Baza wiedzy
Podstawą wykonania zamówienia jest wysłany do nas projekt.
Powinien on być przygotowany jako projekt wektorowy zapisany w pliku cdr, pdf, eps lub ai.
Projekt może oczywiście zawierać bitmapy (np. zdjęcia). Należy pamiętać o tym, że mamy wtedy ograniczone możliwości zmian kolorystycznych oraz wpływ na widoczność niektórych elementów (np. cienkie linie).
Kolory obiektów powinny być określone przy pomocy palety PANONE C (dla materiałów powlekanych). W tym celu niezbędne jest posiadanie drukowanego wzornika PANTONE C ponieważ kolory pobrane ze strony internetowej na różnych monitorach mogą znacząco się różnić.
Pliki z opisem zasad projektowania można pobrać z naszej strony (szablony)
– metoda wieloetapowa, polegjąca na przeciśnięciu farby plastizolowej przez tzw. sito na papier transferowy. Następnym etapem produkcji transferów jest posypanie niewyschniętej farby klejem w proszku a następnie “wygrzanie” w tunelu aby połączyć farbę z klejem. Tak przygotowane wydruki przenosimy za pomocą prasy na materiał.
– technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji (przemiany fazowej), bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury (ok. 200st) przenoszony jest na przedmiot. Tym sposobem wykonuje się nadruki na tkaninach poliestrowych np. logosmycze, ściereczki do okularów itp. Różne rodzaje materiałów wymagają odpowiednich ustawień ciśnienia, temperatury oraz czasu. Ta technika druku jest bardzo często wykorzystywana w branży reklamowej.
Masz pytanie?
Napisz lub zadzwoń do Nas
© Spotlightpartners. wszelkie prawa zastrzeżone. Strona wykonana przez Spotlightpartners.
Kontakt
Grado S.C.
ul. Łąkowa 31
05-090 Raszyn
Godziny pracy:
Pn-Pt – 08:00 – 17:00